Z konference Art of Investing

Je to pár dnů, co mi přišel hezký email uprostřed dovolené v Řecku:

„Pane Kunovský, dovoluji si Vás kontaktovat, neboť mne velmi zaujalo Vaše vystoupení a prezentace na akci Art of Investing. Působil jste na mne dojmem pokorného, vzdělaného, zkušeného člověka, pro kterého je v podstatě práce životní náplní a co děláte, tak vás i baví.“

Email pokračuje popisem aktuální situace a končí žádostí o schůzku. I přesto, že klient již svého poradce má. Jak mi později řekl na úvodní schůzce, hledá poradce jehož přidaná hodnota bude vyšší než toho současného, a také chce mít jistotu, že jeho investiční strategie je ta správná. To byly hlavní důvody, proč mě oslovil. 

Na konferenci Art of Investing jsem vystoupil v panelové diskuzi nazvané Nejlepší finanční poradci v ČR – otázky na tělo.

Už samotné pozvání na konferenci mě příjemně potěšilo, obzvlášť od konkurenční společnosti. V panelové diskuzi jsem měl možnost ohlédnout se zpátky. Například do mých začátků ve finančním poradenství v roce 2011, kdy měl obor velmi špatnou pověst a co všechno stálo za mým kariérním růstem až po současnost.

 

Konferenci moderovala Markéta Bidrmanová (společné foto na druhém snímku), redaktorka Seznamu zprávy a moderátorka populárního podcastu o osobních financích Ve vatě. Markéta mi po našem společném rozhovoru nabídla možnost psát pro Seznam zprávy odborné příspěvky v rubrice Očima byznysu. Minulou sobotu vyšel můj první příspěvek s lehce kontroverzním tématem, proč přestat finančně podporovat již dospělé děti a jen za první tři dny se v diskuzi pod článkem objevilo 425 komentářů! Což je na úvod skvělé. Odkaz na článek najdete na konci tohoto příspěvku. 

 

A co mi dala dovolená v Řecku? Byla především aktivní. S partou přátel jsem pobýval ve známém lezeckém středisku Leonidiu. Lezení je skvělá disciplína pro vystupování z komfortní zóny. A zjistil jsem parádní věc, že se i v (téměř) 55 letech mohu pořád ještě zlepšovat. Že při lezení dovedu zklidnit dech i mysl nebo kontrolovat i v relativně obtížných situacích práci nohou. Což mi dříve, a není to ještě tak dávno, dělalo problémy.

Příměr s investováním tu určitě najdeme. Lidi často od investování odradí představa ztráty peněz, u lezení mozek (a emoce) fungují podobně. Důležité je začít. Pro mě je vždy nejtěžší první cesta na začátku dne. Po prvních úspěšných chytech a stupech pak již sebevědomí stoupá (důležitý je také pravidelný trénink).

Většina investorů vám potvrdí, že i když si prožili několik propadů, jsou se stavem svých investic spokojení. To proto, že mají plán a ví, kam směřují. Nejtěžší pro ně bylo začít.

Odkaz na článek zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-komentar-prestante-financne-podporovat-sve-dospele-deti-252308

Sdílet