Tvorba investičního plánu

Richard Kunovský

Jedinou fungující ochranou pro vaše peníze je v současné situaci kvalitní investiční plán a prověřená investiční strategie – tedy dlouhodobý záměr pro vaše peníze a vaše investiční cíle. S inflací nepohne nikdo z nás, ale pokud přemýšlíte nad investičním plánem a vhodnou strategií, mohu vám pomoci navést věci správným směrem. Stačí mě kontaktovat.

Význam investičního plánu v době vysoké inflace

Víte, že vysokou inflaci si vyspělý svět prožil naposledy v 70 letech 20. století? Ve Spojených státech byla v letech 1970-79 průměrná inflace 7,25 % p. a. a kulminovala v dubnu 1980 na téměř 15 %. Kumulativní (úhrnná) inflace za tuto desetiletku přesáhla 100 % a byla nejhorší za posledních 100 let. Tato desetiletka mimochodem nabídla mnohem vyšší zisky z držení zlata než z držení akcií. Což bývá ojedinělé.

Inflace v USA se samozřejmě přenesla i do světa. Pamětníci u nás si možná pamatují na skokové zdražování na přelomu 70 a 80 let socialistickým režimem a tichým reptáním obyvatel.

Vysokou inflaci tehdy nastartovalo zrušení zlatého standardu prezidentem USA Nixonem. USA a další vyspělé ekonomiky tehdy, stejně jako dnes, utrácely víc peněz než si vydělaly. Zrušení tohoto standardu jim umožnilo tisknutí dalších peněz nekrytých zlatem a tím další zadlužování.

Není to nic nového. Obrovské zadlužování hlavních světových mocností tady již bylo i v minulých pěti stoletích a vedlo postupně k jejich ústupu z vrcholu a nahrazení novou světovou mocností. Toto období vždy provázela zvýšená nejistota – obchodní války, blokády, revoluce, války skutečné, ale třeba také pandemie.

To, že se nejspíš nacházíme v přechodném období měnícího se světového řádu, ke kterému dochází zhruba každých 75 až 100 let, již delší čas poukazuje Ray Dalio, správce největšího hedgeového fondu na světě a široce respektovaná osobnost. Ray Dalio také poukazuje, jak nebezpečné je v současné situaci držet větší hotovost. Vedle vysoké inflace totiž všeobecně hrozí také devalvace měn. Doporučuje proto diverzifikovat.

Zdroj dat: inflationdata.com, portfoliovisualizer.co

Proč se mnou

Sedím s vámi na stejné straně stolu

Jsem odměňován transparentně pravidelným manažerským poplatkem nebo poplatkem ze zisku.

Osobní přístup a moderní technologie. 

Mí klienti oceňují spojení mého osobního přístupu a chytrých technologií. 

Vaše dlouhodobá spokojenost mě motivuje.

V dotazníku spokojenosti z dubna 2021 jsem od svých klientů obdržel průměrnou známku 9,1 na škále od 1 do 10.  

Mojí silnou stránkou je komunikace.

S penězi jsou spojeny emoce a ty často vedou k chybám. Dovedu klienty přesvědčit o vhodných krocích v souladu s prověřenými principy investování.

Řekli o mně

S Richardem spolupracuji od ledna 2014 a za svůj život jsem nepotkal člověka, který by na sobě dokázal udělat tolik práce. Jako jeden z mála poradců bere práci jako poslání.

Viktor Hostinský
Viktor Hostinský
zakladatel investiční platformy Edward

Richard na mě působí jako člověk, který ví, co dělá. Je maximálně transparentní a drží slovo. Líbí se mi, že stojí na stejné straně barikády jako já.

Jiří Halousek
Jiří Halousek
ředitel IReSoft s.r.o.

Finančních poradců je mnoho, ale ne každému lze svěřit své finance. Richard Kunovský patří dle mé zkušenosti do té top skupiny poradců, kterým je možné důvěřovat.

Marek Čačka
Ing. Marek Čačka
jednatel a spolumajitel Copy Group s.r.o.

Moje veřejná vystoupení

Vystoupení v Oldschoolers
Podcast Oldeschooler's
Výšek se bojím dodnes, ale už tam není panika
Vystoupení FINfest
Konference EFPA
Nejlepší životní investice
Česká televize
V České televizi v pořadu Dobré ráno
Veletrh řešení
Finanční svoboda v pěti minutách

Certifikace a osvědčení

Richard Kunovský - moje certifikace a osvědčení

Sjednejme si schůzku

Stačí mi na sebe zanechat kontakt, ozvu se Vám.

605 458 273

zavolejte mi

info@richardkunovsky.cz

... nebo mi pošlete e-mail