V jakých případech je vhodné využít svěřenský fond?

  • když vznikne v movité rodině rozkol a hrozí, že se po úmrtí dědice členové rodiny nedohodnou
  • pokud je matka samoživitelka a nechce, aby po jejím úmrtí zasahoval do financí dítěte otec
  • v situaci, kdy vlastní prarodiče určitý majetek, který chtějí vyčlenit, aby je za danou dobu mohla využívat jejich vnoučata, nikoliv přímí potomci
  • v případě šlechtických rodů z důvodu udržení majetku
  • pokud potřebujete ochránit peníze před případnými neúspěchy v podnikání (peníze ve fondu totiž nepodléhají insolvenci, nemůže na ně exekutor apod.)
  • k zachování anonymity vlastnické struktury obchodních společností

Je však důležité si uvědomit, že založení a správa svěřenského fondu musí být provedena pečlivě a v souladu s platnou legislativou. Svěřenský fond nelze zřídit účelově pouze za účelem zamezení uspokojení věřitelů. Takové jednání by mohlo být soudem nebo oprávněnou autoritou prohlášeno za neplatné či zneužívající.

Jak svěřenský fond funguje?

Vlastník majetku si určí správce, kterého pověří správou fondu, a následně i beneficienta, který čerpá benefity plynoucí ze založení svěřenského fondu. Beneficient však nemůže žádným způsobem s podstatou svěřenského fondu nakládat. Majetek fondu je chráněn před věřiteli beneficienta, a tím může mezigeneračně naplňovat záměry zakladatele. Původní vlastník ve fondu nefiguruje, zachová si tedy plnou anonymitu.

Domluvte si se mnou nezávaznou schůzku, abychom zjistili, zda je pro vás tento produkt vhodný. Celým procesem vás následně rád provedu a společně svěřenský fond založíme.

Spolupracujeme se zkušeným správcem několika svěřenských fondů, který se postará o vše potřebné – založením fondu, vedením účetnictví a výkonem funkce svěřenského správce.

S čím vám ještě poradím?

Sdílet