Majetkové poradenství

Richard Kunovský

Ať jste již z jakékoliv úrovně bohatství, jedno je jisté, o bohatství je nutné se starat. Je nasnadě, že řadu lidí současná situace s rychlým růstem inflace zastihla nepřipravené. Mají vysoké fixní náklady, které musí každý měsíc platit – drahou hypotéku, auto a spoustu dalších výdajů, které rychle rostou.

Přitom se dá řadě věcí předcházet dobrým plánováním a uvědoměním si, že všechno kolem nás, tedy i náš život, je ovlivňován ekonomickými cykly. Majetkové poradenství začíná analyzováním situace, zjištěním rizik a navazujícím plánováním.

Začněte tím nejdůležitějším. Co pro Vás znamenají peníze?

Nepřemýšlejte hned, co si za ně koupíte – dům se zahradou, větší auto nebo nejlepší vzdělání pro děti. Na to ještě čas přijde. Začněte tím, co Vám peníze přináší – Větší klid? Naplnění? Vzrušení? Radost? Mě třeba splnění mých snů.

Často to nemusí být sny, které jsou příliš drahé, ale které většinou odkládáme jen proto, že musíme upřednostnit jiné platby. A jsme zpátky u fixních nákladů a významu plánování. Pokud máte vysoké fixní náklady, které Vám nedají spát, potom už zpravidla nemáte dostatek peněz ani energie, odkládat své peníze dlouhodobě. A to je škoda. Vydělávat více jenom proto, abych mohl více utrácet, po čase unaví.

Na úvod se Vás proto budu ptát, co pro Vás znamenají peníze, jak si představujete budoucí rentu nebo jak moc chcete zabezpečit svoje blízké. Zajímat se budu také o to, co pro to dnes již děláte. Mimochodem, víte, jaká jsou vaše současná aktiva a pasiva? Zjišťovat budu také váš postoj k riziku pomocí jednoduchého dotazníku.

Nejlepší strategií je dodržovat strategii

Na cestě k finanční svobodě nestačí jen určit finanční cíle a sestavit finanční plán. Je nutné také nastavit investiční strategii, tedy rozložit finanční majetek na globální akcie, nemovitostní fondy, dluhopisy, zlato a komodity v doporučeném poměru.

Při investování platí, že nejlepší strategií je dodržovat strategii. Během spolupráce při vytváření dlouhodobých rezerv Vás také povedu k uplatňování pravidla Zaplať nejdříve sám sobě a k chování Kupuj a disciplinovaně drž.

Více o tom jak majetkové poradenství a spolupráce se mnou probíhá, se dočtete: Jak to funguje v 5 krocích.

Proč se mnou

Sedím s vámi na stejné straně stolu

Jsem odměňován transparentně pravidelným manažerským poplatkem nebo poplatkem ze zisku.

Osobní přístup a moderní technologie. 

Mí klienti oceňují spojení mého osobního přístupu a chytrých technologií. 

Vaše dlouhodobá spokojenost mě motivuje.

V dotazníku spokojenosti z dubna 2021 jsem od svých klientů obdržel průměrnou známku 9,1 na škále od 1 do 10.  

Mojí silnou stránkou je komunikace.

S penězi jsou spojeny emoce a ty často vedou k chybám. Dovedu klienty přesvědčit o vhodných krocích v souladu s prověřenými principy investování.

Řekli o mně

S Richardem spolupracuji od ledna 2014 a za svůj život jsem nepotkal člověka, který by na sobě dokázal udělat tolik práce. Jako jeden z mála poradců bere práci jako poslání.

Viktor Hostinský
Viktor Hostinský
zakladatel investiční platformy Edward

Richard na mě působí jako člověk, který ví, co dělá. Je maximálně transparentní a drží slovo. Líbí se mi, že stojí na stejné straně barikády jako já.

Jiří Halousek
Jiří Halousek
ředitel IReSoft s.r.o.

Finančních poradců je mnoho, ale ne každému lze svěřit své finance. Richard Kunovský patří dle mé zkušenosti do té top skupiny poradců, kterým je možné důvěřovat.

Marek Čačka
Ing. Marek Čačka
jednatel a spolumajitel Copy Group s.r.o.

Moje veřejná vystoupení

Vystoupení v Oldschoolers
Podcast Oldeschooler's
Výšek se bojím dodnes, ale už tam není panika
Vystoupení FINfest
Konference EFPA
Nejlepší životní investice
Česká televize
V České televizi v pořadu Dobré ráno
Veletrh řešení
Finanční svoboda v pěti minutách

Certifikace a osvědčení

Richard Kunovský - moje certifikace a osvědčení

Sjednejme si schůzku

Stačí mi na sebe zanechat kontakt, ozvu se Vám.

605 458 273

zavolejte mi

info@richardkunovsky.cz

... nebo mi pošlete e-mail