Reference

Co o mě říkají mí dlouhodobí klienti.

Rozhovor s dlouholetým klientem

V čem je důležitý finanční plán? Proč investovat a využívat přitom služby investičního poradce? A proč právě se mnou? Rozhodl jsem se, že se svých klientů zeptám. Prosím, podívejte se.

Přehrát video

Reference

Přečtěte si, co o mě říkají klienti nebo osobnosti z profese

S Richardem spolupracuji od ledna 2014 a za svůj život jsem nepotkal člověka, který by na sobě dokázal udělat tolik práce. Richard má dar naslouchat lidem a porozumět, co se skrývá za jejich obavami. Jako jeden z mála poradců bere práci jako poslání. K penězům svých klientů přistupuje velmi zodpovědně, nevynechá jediné školení a má neutuchající chuť se stále odborně vzdělávat. Ač je spíše introvert, dokáže být skvělým společníkem a je prvním skutečným znalcem piva, kterého jsem potkal.

Viktor Hostinský
Viktor Hostinský
zakladatel investiční platformy Edward

K Richardovi mě přivedlo ponaučení z vlastní zkušenosti, kdy jsem se rozhodl sám investovat do akcií a podílových fondů. Bohužel to však nedopadlo tak, jak jsem čekal, a hned během prvního půl roku jsem ztratil 30 % hodnoty. Naštěstí jsem vydržel, trh se do roka a půl vrátil zpátky a já na tom „alespoň neprodělal“. Tehdy jsem si připomněl, že každý se má věnovat tomu, v čem je dobrý, a že já osobně nemám čas ani záměr zkoumat správné investiční strategie nebo sledovat vývoj trhů. Zároveň jsem nechtěl nechat svoje peníze ležet na spořícím účtu v bance a ztrácet jejich hodnotu. Svěřil jsem proto svoji důvěru Richardovi. Působí na mě jako člověk, který ví, co dělá, je maximálně transparentní a drží své slovo. Jeho používaný model investování mi dává smysl, rozumím mu a líbí se mi, že stojí na stejné straně barikády jako já.

Jiří Halousek
Jiří Halousek
ředitel IReSoft s.r.o.

Konečně finanční poradce, který dle našeho názoru nejen ví, že peníze jsou pro život důležité, ale hlavně to, že v životě jsou důležitější věci než zisk nebo peníze.

Jiří Malůš
jednatel Datron Czech and Slovak s.r.o.

Delší dobu jsem hledal profesionála ve světě správy investičního majetku, který by mi spravoval majetek a poradil mi, jak vytvořit finanční rezervu. Chtěl jsem někoho, kdo se postará o moje peníze za mě, abych se mohl i nadále věnovat rodině a firmě. Vzhledem k předchozímu množství nevhodných investičních nabídek od ostatních poradců, jsem k Richardovi zpočátku získával důvěru velmi pomalu. Ovšem díky vytvoření strategického investičního plánu jsem si utvrdil své finanční cíle do budoucna. Nyní jsem vnitřně přesvědčen, že Richard je člověk na svém místě. Oceňuji, že Richard pracuje korektně a pro klienta. To je dle mého názoru, nutný postoj dobrého investičního správce.

Michal Vyhnálek
Michal Vyhnálek
majitel a jednatel firmy Teddies s.r.o., velkoobchod hračky

Richard Kunovský mě zaujal svým přístupem k práci. Nenechal se odradit mou časovou zaneprázdněností a pomohl mi vyřešit různé finanční transakce, na základě kterých jsme mohli společně nastartovat mé investice. Bere svou práci s klienty velmi zodpovědně. V případě, že byste se chtěli jednou stát rentiéry, mohu služby pana Kunovského jen doporučit.

Michaela Havlíková
spolumajitelka firmy Premiera Sweet, české reklamní bonbony

Finančních poradců je mnoho, ale ne každému lze svěřit své finance. Richard Kunovský patří dle mé zkušenosti do té top skupiny poradců, kterým je možné důvěřovat. Ví co dělá, je to profík, který se ve svém oboru stále vzdělává a posouvá dál. Hlavně je na něm vidět, že dělá práci, která ho baví a dělá ji naplno. Když chcete zdolávat vysoké hory, je dobré si najmout zkušeného průvodce a já už ho mám.

Marek Čačka
Ing. Marek Čačka
jednatel a spolumajitel Copy Group s.r.o.

Než jsem dorazil k Richardovi již několik let jsem si přál tvořit finanční svobodu. Pravidlo odkládat desetinu příjmu jsem realizoval, ale nerozvíjel. Až analýza rodinné situace, ke které mně Richard dovedl, nám dovolila začít tento sen plně naplňovat. Každé jednotlivé setkání s Richardem mně obohacuje a rozvíjí. Tvorbu dlouhodobého finančního plánu a zajištění podpůrnými finančními produkty jako například životní pojištění, rád předám lidem jako je on. Vřele doporučuji jeho služby a jediné čeho mohu litovat je to, že jsme se nepotkali dříve, neboť výsledky jsou už za několik let spolupráce nadstandardní.

Petr Sobola
Petr Sobola
IT architekt, firma IBM

Richard mi nejenom pomohl rozmyslet si a udělat pořádek v mých investicích, ale hlavně mi svými hlubokými znalostmi poskytnul odpovědi na mé pochybovačné otázky a nasměroval na další zdroje informací, které mi velmi pomohly se orientovat v pokročilejších otázkách investování. Velmi oceňuji Richardovu orientaci na dlouhodobou spolupráci a na dlouhodobé cíle stojící na základech vzájemné důvěry a porozumění.

Jiří Šmerda
Director, Software Development at Oracle NetSuite

O spolupráci s nezávislým finančním poradcem, který není placený z provizí, ale z objemu spravovaného majetku, jsem přemýšlel dlouho předtím, než jsem poznal Richarda. Klíčové pro mě zřejmě bylo osobní setkání. Měl jsem také představu, že si začnu sám investovat do fondů, ale nikdy jsem nenašel čas se tomu věnovat. Richardův přístup je založený na dlouhodobé spolupráci. Nedívá se jen na tento rok, ale chce, aby byl klient spokojený i za 5, 10 nebo 15 let. Velmi také oceňuji jeho servis okolo, protože spolupráce s ním není jen o investování do fondů. K největším přínosům spolupráce pro mě určitě je jistota, že mám dobře diverzifikované portfolio, naprosto fantastická služba je potom rebalancing a u větších jednorázových vkladů investování přes tranše. Nemusím tak myslet na to, že mám investovat další vklad a současně mám vše pod kontrolou. Stejně tak nemusím každý měsíc řešit, co s volnými penězi. Máme dohodnutou strategii a podle ní jedeme. Naše spolupráce mi přináší potřebný klid a pohodu, že je o můj majetek dobře postaráno. V Richardovi jsem našel spolehlivého člověka, který neslibuje hory doly a nenabízí nesmyslné produkty jen proto, aby prodal. Jeho služby bych doporučil všem lidem, kteří myslí na svůj důchod a chtějí pro to něco udělat.

Tomáš Slezák
Product manager, Oracle NetSuite

Delší čas jsem přemýšlel, jak zhodnotit své peníze do budoucna. Nechci být celý život závislý pouze na příjmu ze svých firem. Richard mi pomohl zorientovat se v množství investičních příležitostí a podrobně vysvětlil výhody jednotlivých strategií. Vše pak doložil i konkrétními čísly. Velmi rychle si získal mou důvěru otevřeným přístupem a ochotou zodpovědět veškeré mé otázky. Nyní si v pravidelných i jednorázových vkladech odkládám část svých příjmů pro svoji budoucí rentu. Tedy příjem, který mi jednou pokryje životní standard na jaký jsem zvyklý. Domluvte si s Richardem seznamovací schůzku a proberte s ním svoji finanční budoucnost třeba nad šálkem výborné kávy v jeho útulné kanceláři.

Miroslav Gajda
Miroslav Gajda
spolumajitel firmy T-shock, s.r.o., potisk triček

S Richardem spolupracuji od roku 2016, kdy jsme se poznali v jednom podnikatelském klubu. Rozhodující pro mě byl jeho příběh, ale také jeho schopnosti a znalosti. Od počátku spolupráce mi pomáhá řešit zabezpečení na důchod pomocí finančního plánu a investičního portfolia. Díky spolupráci s ním jsem získala nový pohled na finance a prověřené rozložení investic. Hlavní přínosy jsou výroční schůzky, stálá péče, vysvětlení všech kroků a etické chování. Pro mě je důležitá důvěra a pocit, že jdeme společnou cestou, kterou jsme si na začátku vytyčili. Richardovi služby doporučuji všem, kteří chtějí rozumně a bezpečně investovat a své investice svěřit do důvěryhodných rukou.

Jana Šimková
zakladatelka pohybového studia Fit Studio Jana

Osobně si velmi cením Richardovy odbornosti, profesionality a vysokého standardu zákaznického servisu, který poskytuje. Klientům naslouchá, je svědomitý, chce pomoct a na čem se domluvíme to platí. Richarda mohu vřele doporučit.

Jana Koblížková
International Recruitment, Visa Advisory, CEO Principio, s.r.o.

Richarda možem odporučiť, ak chcete dlhodobo investovať a vytvoriť si pasivný príjem. Mne poradil ako zhodnotiť peniaze a povedal mi o princípoch, ktorými sa riadi fond Alfreda Nobela a ktoré použiva aj on. Previedol ma celým procesom založenia si investičného účtu. Vysvetlil mi všetky poplatky a odkryl mi plusy a mínusy spojené s jednotlivými inestíciami. Investoval som správne.

Ján Vozár
IT Specialist 2nd level, IBM Client Innovation Centre Brno

Díky panu Kunovskému jsem si stanovila své dlouhodobé cíle, určila si, kolik mě bude v budoucnu stát vzdělání dětí a jak vysoký vlastní příjem v důchodě chci pobírat. Setkání s Richardem doporučuji všem těm, komu záleží na spokojené finanční situaci teď, a zejména v budoucnosti. Doporučuji s ním vyjít na společnou cestu za klidným a finančně svobodným životem.

Andrea Uhrová
Andrea Uhrová
majitelka a jednatelka CK Natour s.r.o.

K Richardovi Kunovskému jsem se dostal před lety na doporučení od kamaráda. Určitě kladně hodnotím jeho velmi osobní a přátelský přístup. Jako laik také oceňuji odborný profesionální dohled nad svým portfoliem se společným záměrem lepšího zhodnocení, dále nastavení produktů dle osobních potřeb a aktuální situace s ohledem na vývoj trhu. Za dobu naší spolupráce se mi povedl změnit dlouhodobý pohled na práci s úsporami, vybrat vhodnou investiční platformu nebo zvolit odpovídající strategii ve státem podporovaném penzijním spoření. Nově také přes partnery pana Kunovského využívám servis k pojištění majetku a rodinnou Garanci EUCS na všechny pojistné smlouvy v domácnosti. Jeho služby doporučuji všem, kdo své volné finanční prostředky chtějí pravidelně investovat a zároveň dlouhodobě nechat pracovat na finančním trhu a současně jsou ochotni přijmout určité riziko kolísání. To vše s výhledem na pravidelné čerpání renty v důchodovém věku.

Stanislav Janeček
Oddělení projektování plynovodů, Hlavní inženýr projektu, GasNet Služby s.r.o.

S panem Kunovským spolupracuji již od roku 2012 na doporučení mého bratra. Jeho poradenství se zaměřuje především na finanční plánování a investování volných prostředků na konkrétní cíle, například na to, jak se zabezpečit na důchod a jak získat stabilní příjem. Jeho zájem o klienta je daný také finanční zainteresovaností na konečném výsledku. Díky tomu z jeho strany cítím větší zodpovědnost a spolehlivost, a také velkou podporu. Spolupráce s ním mi přináší jistotu, že se nemusím starat o rozložení portfolia, jelikož sama nemám dobrý přehled o možnostech investování do jednotlivých fondů. Jeho služby bych doporučila těm klientům, kteří se hůře orientují v tom, jak investovat samostatně.

Alexandra Mezerová
Finanční účetní ve společnosti Fimex, s.r.o.

Velmi krátké zhodnocení by znělo „maximální spokojenost“. Tyto dvě slova ale nevystihují vše. Nikdy jsem totiž neměla svého finančního či investičního poradce. Své finance jsem si řídila vždy sama s maximální péčí a získanou odborností. Musím konstatovat, že Richard je první poradce, který mi zodpoví všechny moje i dotěrné otázky. Po mnoha konzultacích už vím, že u něj získám kvalifikovanou a odbornou odpověď. Svoji odbornost dává najevo tak, že klienta vede, ukazuje mu cestu a nechává rozhodnout samotného klienta, zda mu tento směr budování finančního majetku a finanční budoucnosti vyhovuje. Je to člověk s velmi pozitivním postojem a přístupem k životu, s rozvojem své osobnosti, životem v přítomnosti a zabezpečením na budoucnost.

Leona Čechová - podnikatelka, rentiérka

Domnívám se, že každý zodpovědný člověk dříve či později začne přemýšlet nad tím, jakým způsobem si ze svých aktuálních příjmů finančně zajistí svou budoucnost. Richard Kunovský mě přiměl zamyslet se nad tím už teď a pomohl mi uvědomit si, že je dobře, když to člověk udělá včas. Richard mi ukázal jednu z možných cest, kterou se vydat. Nechal přitom na mně, zda si tuto cestu zvolím, či ne.

Jaroslav Dostál, ředitel české pobočky nadnárodní firmy Blackboard

Dosud jsme s manželem spravovali naše investice sami a již delší čas přemýšleli nad kvalitním zajištěním do budoucna. Po vícero zkušenostech jsme však byli velmi obezřetní před různými službami v oblasti finančních poradců. Říká se, že jinému můžete pomoci až na základě svých prožitých zkušeností s touto věcí. A právě Richard nás přesvědčil svým příběhem v oblasti rentiérství. Tím, že věci prožil a má s nimi osobní zkušenosti, je k vám daleko vnímavější. Navíc nás přesvědčil svým velmi precizním a zodpovědným přístupem k věci. Jako devízu bych viděla i příjemné a útulné prostředí jeho kanceláře, kde nad výbornou domácí limonádou proberete všechny možnosti budování jistot do budoucna. Richardovy služby vřele doporučujeme.

Jindřiška a Pavel Chaloupkovi, osobní kouč, mistr NLP a SAP poradce

Jsem teprve na počátku investování s Richardem, proto nebudu psát o zkušenostech, ale o důvodech proč právě s ním. Největší roli sehrálo to, že z něj cítím důvěryhodnost, poctivost, zapálení pro práci, snahu nalézt pro klienta to nejlepší řešení. Má touhu se neustále zlepšovat a učit se, připadá mi, že svou práci miluje. Věřím ve finanční úspěch, proto se na investiční hru s ním těším.

Yvona Bartoňková, spolumajitelka Oční optiky

Otázky investic a dlouhodobého zhodnocení mně ležely v hlavě již několik let. Po minulých zkušenostech jsem neměla ani odvahu, ani chuť reagovat na mnohočetné nabídky různých investičních produktů, které člověk má kolem sebe na každém kroku. Setkání s panem Kunovským, jeho otevřenost, trpělivost a profesionalita mi velmi usnadnily udělat ten důležitý první krok, kterého jsem se doposud obávala. Pan Kunovský mne doslova provedl nejen pochopením zásad dlouhodobého investování, ale uvědoměním mých životních postojů a potřeb s tím spojených.

Jekatěrina Málková - ředitelka pro rozvoj Bezones a.s.

Sám jsem v minulosti dělal finančního poradce a vím tak, že v téhle branži musí být člověk obezřetný. Ne všichni hrají fér a často jsou motivováni jen krátkodobým výdělkem z provizí. Richardův model placeného poradenství mě proto hned zaujal. Na první schůzce jsme si domluvili jednoroční srovnání výkonnosti oproti našemu stávajícímu firemnímu portfoliu, čímž mě Richard ujistil o svém dlouhodobém přístupu, korektnosti a později i o kvalitě jeho řešení.

Filip Kessner, MEATEST, spol s.r.o.

Richard je investiční poradce s lidským přístupem, smyslem pro detail a touhou pomoci. Před tím, než jsme Richarda potkali, jsme měli, co se týká investování zmatek a právě Richard nám pomohl ho urovnat. Líbí se nám, že nikomu nic nevnucuje a zároveň dokáže říci, co ze zákazníkových přání je z hlediska financí reálné. Také se nám velmi líbí, že pro Richarda je důležité, aby klient pochopil veškeré pojmy a kroky, které jsou pro něj třeba úplně nové.

Petr Kotas, programátor Red Hat Czech s.r.o., Jana Vidmochová, partnerka

Za Richardem Kunovským jsem přišel s vidinou finanční svobody. Myslel jsem si, že spolu hned začneme investovat. Richard mi však vysvětlil, že je důležité určit si preference a finanční plány v průběhu života, takže jsme nejdříve vytvořili střednědobou a dlouhodobou strategii. Ochotně a srozumitelně mi vysvětlil, jak vše funguje v oblasti akcií, podílových a ETF fondů a jaké jsou možnosti i směry investování. Mile mne překvapilo, že se Richard věnuje komplexnímu zacházení s majetkem v životě klienta, takže mi k dosažení mých finančních cílů navrhl i penzijní pojištění, životní pojištění a stavební spoření. Jsem velice vděčný Richardovi za jeho práci a plně mu důvěřuji ve spravování mých investic. Určitě bych jeho služby doporučil každému, kdo by chtěl začít s investováním.

Jiří Haratek, Technik uvádění systémů do provozu; ABB s.r.o.

Díky panu Richardu Kunovskému jsem se zbavil starých nevýhodných pojistných smluv. Pomohl mi nastavit dlouhodobou strategii tak, abych co nejefektivněji využil prostředků, které mám k dispozici, pro smysluplné investování a spoření. Richard neustále pracuje na svém osobním rozvoji a to je i pro mne zárukou, že jeho informace a rady vychází z aktuálních možností a trendů ve finančnictví. Oceňuji také jeho velmi vstřícné a solidní jednání.

Zdeněk Kutra, malíř a učitel na gymnáziu J. Pivečky, Slavičín

Sjednejme si schůzku

Stačí mi na sebe zanechat kontakt, ozvu se Vám.

605 458 273

zavolejte mi

info@richardkunovsky.cz

... nebo mi pošlete e-mail