O mně

Richard Kunovský, €FA

Osobní profil:

Richard rád přednáší veřejně o investování, které vnímá jako smysluplné budování finančního bohatství. Jeho prezentace často mění pohled posluchačů na investiční poradenství. Má za sebou přednášky v podnikatelských klubech, na vysokých školách nebo v České televizi.

Inspirací v jeho práci je mu přátelství s Viktorem Hostinským, který je jediným držitelem prestižního titulu CFP v České republice. Tento titul zdobí nejúspěšnější poradce v USA. Z metodiky CFP vychází také Richardova poradenská praxe. Osobně se poznal s Markem Mobiusem, jedním z nejlepších portfolio manažerů 20. století. Neustále se vzdělává v oboru. Jako jeden z mála poradců na českém trhu obdržel odborný certifikát a titul €FA udělovaným Evropskou asociací pro finanční plánování EFPA. Často se účastní investičních konferencí v ČR i zahraničí. Je rád inspirací pro druhé, a proto opakovaně otevírá knihy klasiků Dale Carnegieho nebo Ziga Ziglara. Jeho jméno je také známé v brněnských podnikatelských a zájmových klubech. Angažuje se mimo jiné v řečnických klubech organizace Toastmasters, kde je prezidentem jednoho z klubů a od léta 2017 je také členem Rotary klubu Brno City.

Ve volném čase pravidelně sportuje. K oblíbeným aktivitám patří ranní běh, kolo, jízda na koni, horolezectví a vysokohorská turistika. Má rád dobré jídlo, cestování po Toskánsku, americkou whisky Jack Daniel’s a večerní procházky s manželkou Veronikou a fenkou rhodézkého ridgebacka.