Můj příběh

Richard Kunovský

Wealth Management & Family Office

Váš finanční poradce pro celoživotní péči o vaše portfolio.

Osobní příběh:

V roce 2010 jsem se ocitnul na životním rozcestí a přemýšlel, co dál. Pár měsíců na to jsem opustil prosperující rodinnou firmu a z podhůří Bílých Karpat jsem se přestěhoval do krajského města s cílem splnit si svůj sen. Byl to krok do neznáma. Navíc do místa, kde jsem nikoho neznal, neměl žádné obchodní vztahy a potřebné zkušenosti v oboru. Načasování taky nebylo zrovna ideální, obrovská konkurence a zároveň nízká úroveň profese v očích mnoha klientů mi do karet příliš nenahrávaly. Na druhou stranu to pro mě byla životní výzva. A jak se později ukázalo, dovedl jsem si okolnosti přihrát ve svůj prospěch.

Po překonání nelehkých začátků a uvědomění si nutnosti specializace jsem si postupně získaval důvěru bonitních klientů. Tedy těch, kteří si chtějí budovat finanční majetek a finanční svobodu a zároveň uchránit jeho reálnou hodnotu. I proto jsem rád, že dnes mohu prohlásit, že měním pohledy klientů na finanční a investiční poradenství. Těší mě, že i díky mé práci začíná být tato profese vnímána stejně jako v západním světě. Učím se od špiček v tomto oboru s cílem patřit k nejlepším a nejúspěšnějším rodinným finančním poradcům v zemi.

Po dvou letech v oboru v největší poradenské společnosti v ČR Fincentrum a.s. jsem přešel pod největší brokerpoolovou společnost specializující se na investiční služby zejména privátním klientům. Nástupem roku 2014 započala moje spolupráce se společností Viktor Hostinský Investments a s postupným přechodem na model placeného poradenství. Aktuálně pomáhám zhodnocovat svým klientům finanční majetek v hodnotě 124.800.365 Kč. To je stav v mém poradenském investičním mandátu k 1.9.2021. Objemem aktiv svěřených do klientského mandátu již stabilně patřím mezi nejúspěšnější poradce ve společnosti, která zhodnocuje úspory více než pěti tisícům klientů v hodnotě přesahující 2 miliardy Kč.

Vyznávám dvě zlatá pravidla, kterými se sám řídím, a to:

  1. Zaplať nejdříve sám sobě.
  2. Nech peníze pracovat.

Tyto dva jednoduché principy mají zažité dlouhodobě nejúspěšnější investoři a rentiéři po celém světě. Mohu naučit i vás umění přerozdělování vlastního bohatství.

V posledních deseti letech svého života prožívám úžasný příběh. Již to není sen, ale reálná cesta. Na této cestě jsem průvodcem skutečným i budoucím rentiérům. Předávám jim osobní i profesní know-how a zároveň se od nich učím. Vykročte se mnou ke své finanční svobodě a staňte se tvůrci svého života.

Když jsem to zvládl já, dokážete to i vy.