Bonusy pro vás

Naučte se investovat své peníze chytře.

Krásný den, 

jsem rád, že máte zájem o mé rady a že se zajímáte o své finance. Na této stránce si můžete stáhnout mého průvodce investováním a podívat se na tipy: Jak investovat chytře a mít peníze na důchod.

Proč jsem tohoto průvodce sepsal?

Češi obecně nejsou dobrými investory. Investujeme málo a nemáme jasnou strategii a vytyčené cíle. Díky tomu nevyužívá většina lidí maximum investičního potenciálu a přichází o značné zisky. 

Tento průvodce vás provede investičními možnostmi, základními i pokročilými technikami, a nabídne vám více porozumět investičním příležitostem na trzích a jejich fungování. 

Vše je popsáno tak, aby tomu rozumněl opravdu každý a to jak začínající, tak zkušenější investor. 

Richard Kunovský

Jak příručku získat

Pokud chcete příručku získat, stačí vyplnit formulář a já vám ji zašlu následně na e-mail. 

Věřím, že takto můžeme společně zlepšit situaci v Česku a dostat více lidí do bodu, kdy si (nejen) v důchodovém věku mohou dovolit žít tak, jak si přejí.

Řekli o mě

S Richardem spolupracuji od ledna 2014 a za svůj život jsem nepotkal člověka, který by na sobě dokázal udělat tolik práce. Richard má dar naslouchat lidem a porozumět, co se skrývá za jejich obavami. Jako jeden z mála poradců bere práci jako poslání. K penězům svých klientů přistupuje velmi zodpovědně, nevynechá jediné školení a má neutuchající chuť se stále odborně vzdělávat. Ač je spíše introvert, dokáže být skvělým společníkem a je prvním skutečným znalcem piva, kterého jsem potkal.

Viktor Hostinský
Viktor Hostinský
zakladatel investiční platformy Edward

K Richardovi mě přivedlo ponaučení z vlastní zkušenosti, kdy jsem se rozhodl sám investovat do akcií a podílových fondů. Bohužel to však nedopadlo tak, jak jsem čekal, a hned během prvního půl roku jsem ztratil 30 % hodnoty. Naštěstí jsem vydržel, trh se do roka a půl vrátil zpátky a já na tom „alespoň neprodělal“. Tehdy jsem si připomněl, že každý se má věnovat tomu, v čem je dobrý, a že já osobně nemám čas ani záměr zkoumat správné investiční strategie nebo sledovat vývoj trhů. Zároveň jsem nechtěl nechat svoje peníze ležet na spořícím účtu v bance a ztrácet jejich hodnotu. Svěřil jsem proto svoji důvěru Richardovi. Působí na mě jako člověk, který ví, co dělá, je maximálně transparentní a drží své slovo. Jeho používaný model investování mi dává smysl, rozumím mu a líbí se mi, že stojí na stejné straně barikády jako já.

Jiří Halousek
Jiří Halousek
ředitel IReSoft s.r.o.

Konečně finanční poradce, který dle našeho názoru nejen ví, že peníze jsou pro život důležité, ale hlavně to, že v životě jsou důležitější věci než zisk nebo peníze.

Jiří Malůš
jednatel Datron Czech and Slovak s.r.o.

Delší dobu jsem hledal profesionála ve světě správy investičního majetku, který by mi spravoval majetek a poradil mi, jak vytvořit finanční rezervu. Chtěl jsem někoho, kdo se postará o moje peníze za mě, abych se mohl i nadále věnovat rodině a firmě. Vzhledem k předchozímu množství nevhodných investičních nabídek od ostatních poradců, jsem k Richardovi zpočátku získával důvěru velmi pomalu. Ovšem díky vytvoření strategického investičního plánu jsem si utvrdil své finanční cíle do budoucna. Nyní jsem vnitřně přesvědčen, že Richard je člověk na svém místě. Oceňuji, že Richard pracuje korektně a pro klienta. To je dle mého názoru, nutný postoj dobrého investičního správce.

Michal Vyhnálek
Michal Vyhnálek
majitel a jednatel firmy Teddies s.r.o., velkoobchod hračky

Richard Kunovský mě zaujal svým přístupem k práci. Nenechal se odradit mou časovou zaneprázdněností a pomohl mi vyřešit různé finanční transakce, na základě kterých jsme mohli společně nastartovat mé investice. Bere svou práci s klienty velmi zodpovědně. V případě, že byste se chtěli jednou stát rentiéry, mohu služby pana Kunovského jen doporučit.

Michaela Havlíková
spolumajitelka firmy Premiera Sweet, české reklamní bonbony

Finančních poradců je mnoho, ale ne každému lze svěřit své finance. Richard Kunovský patří dle mé zkušenosti do té top skupiny poradců, kterým je možné důvěřovat. Ví co dělá, je to profík, který se ve svém oboru stále vzdělává a posouvá dál. Hlavně je na něm vidět, že dělá práci, která ho baví a dělá ji naplno. Když chcete zdolávat vysoké hory, je dobré si najmout zkušeného průvodce a já už ho mám.

Marek Čačka
Ing. Marek Čačka
jednatel a spolumajitel Copy Group s.r.o.

Než jsem dorazil k Richardovi již několik let jsem si přál tvořit finanční svobodu. Pravidlo odkládat desetinu příjmu jsem realizoval, ale nerozvíjel. Až analýza rodinné situace, ke které mně Richard dovedl, nám dovolila začít tento sen plně naplňovat. Každé jednotlivé setkání s Richardem mně obohacuje a rozvíjí. Tvorbu dlouhodobého finančního plánu a zajištění podpůrnými finančními produkty jako například životní pojištění, rád předám lidem jako je on. Vřele doporučuji jeho služby a jediné čeho mohu litovat je to, že jsme se nepotkali dříve, neboť výsledky jsou už za několik let spolupráce nadstandardní.

Petr Sobola
Petr Sobola
IT architekt, firma IBM

Richard mi nejenom pomohl rozmyslet si a udělat pořádek v mých investicích, ale hlavně mi svými hlubokými znalostmi poskytnul odpovědi na mé pochybovačné otázky a nasměroval na další zdroje informací, které mi velmi pomohly se orientovat v pokročilejších otázkách investování. Velmi oceňuji Richardovu orientaci na dlouhodobou spolupráci a na dlouhodobé cíle stojící na základech vzájemné důvěry a porozumění.

Jiří Šmerda
Director, Software Development at Oracle NetSuite

O spolupráci s nezávislým finančním poradcem, který není placený z provizí, ale z objemu spravovaného majetku, jsem přemýšlel dlouho předtím, než jsem poznal Richarda. Klíčové pro mě zřejmě bylo osobní setkání. Měl jsem také představu, že si začnu sám investovat do fondů, ale nikdy jsem nenašel čas se tomu věnovat. Richardův přístup je založený na dlouhodobé spolupráci. Nedívá se jen na tento rok, ale chce, aby byl klient spokojený i za 5, 10 nebo 15 let. Velmi také oceňuji jeho servis okolo, protože spolupráce s ním není jen o investování do fondů. K největším přínosům spolupráce pro mě určitě je jistota, že mám dobře diverzifikované portfolio, naprosto fantastická služba je potom rebalancing a u větších jednorázových vkladů investování přes tranše. Nemusím tak myslet na to, že mám investovat další vklad a současně mám vše pod kontrolou. Stejně tak nemusím každý měsíc řešit, co s volnými penězi. Máme dohodnutou strategii a podle ní jedeme. Naše spolupráce mi přináší potřebný klid a pohodu, že je o můj majetek dobře postaráno. V Richardovi jsem našel spolehlivého člověka, který neslibuje hory doly a nenabízí nesmyslné produkty jen proto, aby prodal. Jeho služby bych doporučil všem lidem, kteří myslí na svůj důchod a chtějí pro to něco udělat.

Tomáš Slezák
Product manager, Oracle NetSuite

Delší čas jsem přemýšlel, jak zhodnotit své peníze do budoucna. Nechci být celý život závislý pouze na příjmu ze svých firem. Richard mi pomohl zorientovat se v množství investičních příležitostí a podrobně vysvětlil výhody jednotlivých strategií. Vše pak doložil i konkrétními čísly. Velmi rychle si získal mou důvěru otevřeným přístupem a ochotou zodpovědět veškeré mé otázky. Nyní si v pravidelných i jednorázových vkladech odkládám část svých příjmů pro svoji budoucí rentu. Tedy příjem, který mi jednou pokryje životní standard na jaký jsem zvyklý. Domluvte si s Richardem seznamovací schůzku a proberte s ním svoji finanční budoucnost třeba nad šálkem výborné kávy v jeho útulné kanceláři.

Miroslav Gajda
Miroslav Gajda
spolumajitel firmy T-shock, s.r.o., potisk triček

S Richardem spolupracuji od roku 2016, kdy jsme se poznali v jednom podnikatelském klubu. Rozhodující pro mě byl jeho příběh, ale také jeho schopnosti a znalosti. Od počátku spolupráce mi pomáhá řešit zabezpečení na důchod pomocí finančního plánu a investičního portfolia. Díky spolupráci s ním jsem získala nový pohled na finance a prověřené rozložení investic. Hlavní přínosy jsou výroční schůzky, stálá péče, vysvětlení všech kroků a etické chování. Pro mě je důležitá důvěra a pocit, že jdeme společnou cestou, kterou jsme si na začátku vytyčili. Richardovi služby doporučuji všem, kteří chtějí rozumně a bezpečně investovat a své investice svěřit do důvěryhodných rukou.

Jana Šimková
zakladatelka pohybového studia Fit Studio Jana

Osobně si velmi cením Richardovy odbornosti, profesionality a vysokého standardu zákaznického servisu, který poskytuje. Klientům naslouchá, je svědomitý, chce pomoct a na čem se domluvíme to platí. Richarda mohu vřele doporučit.

Jana Koblížková
International Recruitment, Visa Advisory, CEO Principio, s.r.o.

Richarda možem odporučiť, ak chcete dlhodobo investovať a vytvoriť si pasivný príjem. Mne poradil ako zhodnotiť peniaze a povedal mi o princípoch, ktorými sa riadi fond Alfreda Nobela a ktoré použiva aj on. Previedol ma celým procesom založenia si investičného účtu. Vysvetlil mi všetky poplatky a odkryl mi plusy a mínusy spojené s jednotlivými inestíciami. Investoval som správne.

Ján Vozár
IT Specialist 2nd level, IBM Client Innovation Centre Brno

Díky panu Kunovskému jsem si stanovila své dlouhodobé cíle, určila si, kolik mě bude v budoucnu stát vzdělání dětí a jak vysoký vlastní příjem v důchodě chci pobírat. Setkání s Richardem doporučuji všem těm, komu záleží na spokojené finanční situaci teď, a zejména v budoucnosti. Doporučuji s ním vyjít na společnou cestu za klidným a finančně svobodným životem.

Andrea Uhrová
Andrea Uhrová
majitelka a jednatelka CK Natour s.r.o.

K Richardovi Kunovskému jsem se dostal před lety na doporučení od kamaráda. Určitě kladně hodnotím jeho velmi osobní a přátelský přístup. Jako laik také oceňuji odborný profesionální dohled nad svým portfoliem se společným záměrem lepšího zhodnocení, dále nastavení produktů dle osobních potřeb a aktuální situace s ohledem na vývoj trhu. Za dobu naší spolupráce se mi povedl změnit dlouhodobý pohled na práci s úsporami, vybrat vhodnou investiční platformu nebo zvolit odpovídající strategii ve státem podporovaném penzijním spoření. Nově také přes partnery pana Kunovského využívám servis k pojištění majetku a rodinnou Garanci EUCS na všechny pojistné smlouvy v domácnosti. Jeho služby doporučuji všem, kdo své volné finanční prostředky chtějí pravidelně investovat a zároveň dlouhodobě nechat pracovat na finančním trhu a současně jsou ochotni přijmout určité riziko kolísání. To vše s výhledem na pravidelné čerpání renty v důchodovém věku.

Stanislav Janeček
Oddělení projektování plynovodů, Hlavní inženýr projektu, GasNet Služby s.r.o.

S panem Kunovským spolupracuji již od roku 2012 na doporučení mého bratra. Jeho poradenství se zaměřuje především na finanční plánování a investování volných prostředků na konkrétní cíle, například na to, jak se zabezpečit na důchod a jak získat stabilní příjem. Jeho zájem o klienta je daný také finanční zainteresovaností na konečném výsledku. Díky tomu z jeho strany cítím větší zodpovědnost a spolehlivost, a také velkou podporu. Spolupráce s ním mi přináší jistotu, že se nemusím starat o rozložení portfolia, jelikož sama nemám dobrý přehled o možnostech investování do jednotlivých fondů. Jeho služby bych doporučila těm klientům, kteří se hůře orientují v tom, jak investovat samostatně.

Alexandra Mezerová
Finanční účetní ve společnosti Fimex, s.r.o.

Osobní příběh

V roce 2010 jsem se ocitnul na životním rozcestí. Po 16 letech jsem opustil naši prosperující rodinnou firmu a udělal krok do neznáma. Přestěhoval jsem se do Brna a začal z nuly bez známostí, bez potřebných obchodních vztahů a zkušeností ve zcela novém oboru. Načasování nebylo zrovna ideální, obrovská konkurence a nevalná úroveň profese v očích mnoha klientů mi do karet nenahrávaly. Na druhou stranu to byla obrovská výzva. A jak se později ukázalo, dovedl jsem okolnosti využít ve svůj prospěch.

K tomu bylo zapotřebí se naučit nejprve dobře naslouchat, přesvědčivě prezentovat řešení a nikam netlačit. Všechny své klienty vedu k dlouhodobému plánování, k investování volných peněz na cíle a k dodržování zvolené strategie. To je prověřená cesta k finanční svobodě!

Richard Kunovský

Sjednejme si schůzku

Stačí mi na sebe zanechat kontakt, ozvu se Vám.

605 458 273

zavolejte mi

info@richardkunovsky.cz

... nebo mi pošlete e-mail