Můj příběh

Richard Kunovský

Wealth Management & Family Office

Váš finanční poradce pro celoživotní péči o vaše portfolio.

Osobní příběh:

V roce 2010 jsem se ocitnul na životním rozcestí a přemýšlel, co dál. Pár měsíců na to jsem opustil prosperující rodinnou firmu a z podhůří Bílých Karpat jsem se přestěhoval do krajského města s cílem splnit si svůj sen. Byl to krok do neznáma. Navíc do místa, kde jsem nikoho neznal, neměl žádné obchodní vztahy a potřebné zkušenosti v oboru. Načasování taky nebylo zrovna ideální, obrovská konkurence a zároveň nízká úroveň profese v očích mnoha klientů mi do karet příliš nenahrávaly. Na druhou stranu to pro mě byla životní výzva. A jak se později ukázalo, dovedl jsem si okolnosti přihrát ve svůj prospěch.

Po překonání nelehkých začátků a uvědomění si nutnosti specializace jsem si postupně získaval důvěru bonitních klientů. Tedy těch, kteří si chtějí budovat finanční majetek a finanční svobodu a zároveň uchránit jeho reálnou hodnotu. I proto jsem rád, že dnes mohu prohlásit, že měním pohledy klientů na finanční a investiční poradenství. Těší mě, že i díky mé práci začíná být tato profese vnímána stejně jako v západním světě. Učím se od špiček v tomto oboru s cílem patřit k nejlepším a nejúspěšnějším rodinným finančním poradcům v zemi.

Po dvou letech v oboru v největší poradenské společnosti v ČR Fincentrum a.s. jsem přešel pod největší brokerpoolovou společnost specializující se na investiční služby zejména privátním klientům. Nástupem roku 2014 započala moje spolupráce se společností Viktor Hostinský Investments a s postupným přechodem na model placeného poradenství. Aktuálně pomáhám zhodnocovat svým klientům finanční majetek přesahující 95.000.000 Kč. Objemem aktiv svěřených do klientského mandátu již stabilně patřím mezi nejúspěšnější poradce ve společnosti zhodnocující úspory více než pěti tisícům klientů v hodnotě přesahující 2 miliardy Kč.

Vyznávám dvě zlatá pravidla, kterými se sám řídím, a to:

  1. Zaplať nejdříve sám sobě.
  2. Nech peníze pracovat.

Tyto dva jednoduché principy mají zažité dlouhodobě nejúspěšnější investoři a rentiéři po celém světě. Mohu naučit i vás umění přerozdělování vlastního bohatství.

V posledních deseti letech svého života prožívám úžasný příběh. Již to není sen, ale reálná cesta. Na této cestě jsem průvodcem skutečným i budoucím rentiérům. Předávám jim osobní i profesní know-how a zároveň se od nich učím. Vykročte se mnou ke své finanční svobodě a staňte se tvůrci svého života.

Když jsem to zvládl já, dokážete to i vy.